A gazdaságra nehezedő állami nyomás miatt ismét hátrább sorolta hazánkat az amerikai Heritage Foundation, amely a szabad piacgazdaság állapotát értékelő, évente közzétett rangsorában tegnap négy századdal fokozta le Magyarországot. A világviszonylatban 44. helyre csúszó magyar gazdaságot 24 európai ország előzi meg, köztük Csehország, amely 13, és Szlovákia, amely 4 helyezéssel ért el jobb eredményt. Hazánk gazdaságiszabadság-foka a felmérés szerint 66,2 százalék, 0,9 százalékponttal alacsonyabb, mint az előző felmérésben, így elmarad a régiós átlagtól. A Heritage kutatói a jelentésben az üzleti élet, a kereskedelem, a pénzügyek, a beruházások és a tulajdonviszonyok szabadságának mértékét vizsgálták, valamint az államtól való függőséget vették nagyító alá az egyes országokban.
Az első helyezést az alacsony adóiról elhíresült Hongkong kapta, Szingapúrt és Ausztráliát is megelőzve. Hongkong már 13 éve őrzi első helyét, ugyanakkor a világ két leggyorsabban fejlődő gazdasága, India és Kína csak a 104. és a 119. helyre került.
Zsigó Róbert: A Tisza öt perc alatt elvenné a 14. havi nyugdíjat + videó















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!