Megugrott az Agrimpex árfolyama

Munkatársunktól
2007. 01. 27. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Agrimill-Agrimpex Nyrt. az Agrimill-Food Élelmiszer-ipari Kft.-ben meglévő teljes, 67 százalékos üzletrészét harmadik félnek, szakmai befektető részére értékesítette tegnap – áll a társaság közleményében. Az Agrimill-Agrimpex közölte azt is, hogy 2006. december 28-án megvásárolta a Roppa S. R. L. nevű, romániai székhelyű társaság százszázalékos tulajdonát. A romániai társaság jelenleg nem folytat aktív üzleti tevékenységet.
Az Agrimill-Agrimpex Nyrt. főtevékenysége a gabonafeldolgozás és -raktározás, továbbá ingatlan-bérbeadással is foglalkozik. Az egyik legfontosabb üzletág, a puffasztottgabona-termékek előállítását végzi. Az Agrimpex tőzsdei árfolyama az utóbbi napokban erőteljes növekedést mutatott: csütörtökön 19,99 százalékot drágultak a társaság részvényei, és tegnap is közel 17 százalékkal erősödtek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.