Földi Ágnes, a Magyarországi Prostituáltak Érdekvédelmi Egyesületének elnöke megerősítette lapunk információját, miszerint tavaly októberben 17 millió forint vissza nem térítendő állami támogatást kaptak az Egészségügyi Minisztérium strukturális alapjából a HEFOP-2.2.1-06/1 számon futó pályázatból, amelyet A társadalmi befogadás elősegítése a szociális területen dolgozó szakemberek képzésével címen hirdettek meg. Földi Ágnes elmondta, hogy tavaly december közepén értesültek pályázatuk sikeréről, ám a szerződést még nem írták alá.
A prostituáltak pályázata egyébként a Peer mentorok képzése a szexmunkások társadalmi befogadása érdekében címet viselte, ám mint azt Földi Ágnes elnöktől megtudtuk, az elnyert támogatásból húsz prostituált számítógépes képzését fogják finanszírozni. Földi Ágnes megerősítette azt az információnkat is, hogy 2005-ben is kaptak vissza nem térítendő állami támogatást, mégpedig 28 millió forintot, amiből 15 prostituáltat képeztek át reklám- és marketingszakemberré.
A program eredményes volt, fűzte hozzá Földi Ágnes, hiszen 14-en sikeresen levizsgáztak, és munkát is találtak. Hogy hol kaptak állást az átképzett prostituáltak, azt nem akarta elárulni az egyesület elnöke, csak annyit sikerült megtudnunk tőle, hogy van olyan prostituáltból lett menedzser, akinek az egyik rádiónál sikerült elhelyezkednie. A mostani 17 milliós pályázatról még azt tartotta fontosnak elmondani Földi Ágnes, hogy az átképzésre kerülő prostituáltak között már nemcsak lányok, hanem fiúk is lesznek.
Mint ismert, az SZDSZ-es Molnár Lajos által vezetett egészségügyi tárcát érinti a legerőteljesebben a Gyurcsány-kormány megszorítócsomagja, amelynek ilyen ínséges időkben is van 45 millió forintja a testüket haszonért áruba bocsátók vissza nem térítendő állami támogatására.

Franco Nero Herenden: egyedi porcelánszobrot kapott a világsztár