Német kézbe kerül Ferihegy

2007. 01. 02. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jelentősen csökkentette a Ferihegyi repülőteret üzemeltető Budapest Airport (BA) Zrt. tőkéjét a társaság főtulajdonosa. A részvények 75 százalékát mínusz egy szavazatot birtokló BUD Holding Vagyonkezelő Zrt. közgyűlésének döntése szerint több mint 484,6 milliárd forinttal, 20 millió forintra csökkent a jegyzett tőke. A Napi Gazdaság beszámolója alapján mindez az ebben a hónapban esedékes tulajdonosváltással függ össze, a BA 2005 decemberében eladott részvénycsomagját ugyanis a német Hochtief által vezetett konzorcium vásárolja meg. A magyar állam által értékesített részvénycsomagot – egyben a repülőtér üzemeltetésének 75 éves jogát – a British Airport Authority Ltd. vásárolta meg 464,5 milliárd forintért, ám az angol társaságot idén nyáron a spanyol Ferrovial nevű építőipari csoport vette meg. Az új tulajdonos viszont megválik a brit repülőtereken kívüli érdekeltségeitől, így kerül a BA a Hochtief konzorciumához, amely az ÁPV Zrt. pályázatán második volt. Mivel a BA többségi tulajdonának továbbértékesítéséhez hozzájárultak az államot képviselő ÁPV és a Pénzügyminisztérium vezetői, az erről szóló tárgyalások októberben kezdődtek meg. A Hochtiefnak a privatizációs szerződésben foglaltak szerint kell vállalnia a munkavállalók foglalkoztatását és a fejlesztéseket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.