Pokorni Zoltán üzent a befektetőknek

Munkatársunktól
2007. 01. 27. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Várhatóan változtatási tilalmat rendel el a XII. kerületi önkormányzat a Svábhegyi Országos Gyermekszanatórium területére. Erről a kerület fideszes polgármestere beszélt az intézmény bezárása ellen tartott demonstráción, ahol megjelent az asztmás gyerekek szüleinek szervezete is. – Hogy ne legyen túl nagy terve, ambíciója egyetlen ingatlanbefektetőnek sem a kórház épületét, telkét, parkjait illetően, változtatási tilalmat rendelünk el erre a területre – fogalmazott Pokorni Zoltán, hozzátéve, az önkormányzat február 8-án szavaz erről. – Ezzel üzenjük „a sarkon kukucskáló ingatlanfejlesztőknek”, hogy szétverhetik ezt a kórházat, elzavarhatják a gyerekeket, de nem sok mindent tudnak majd kezdeni az ingatlannal, „mert mi ezt nem engedjük” – fogalmazott. Pokorni közölte azt is: a fideszes képviselők a regionális egészségügyi tanácsban is a kórház bezárását célzó javaslat ellen lépnek fel. Racionális érv nem szól ugyanis a bezárás mellett, az intézménynek nincs adóssága, nincs rossz állapotban, jó színvonalon működik. Nagy Kálmán (KDNP) figyelmeztetett: a súlyponti kórházak között egyetlen gyermekkórház sincs. Az ott dolgozók, a gyerekek és a szülők február 1-jén délután öt órakor fáklyás élőlánccal tiltakoznak a bezárás ellen a szanatórium épülete előtt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.