Régi idők tenisze

Munkatársunktól
2007. 01. 25. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kim Clijsters és Martina Hingis teniszpályafutásuk során az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság tegnapi negyeddöntői előtt nyolcszor találkoztak egymással, s párharcuk 4-4-re állt. A belga hölgy hatodik éve az elit tagja, de Grand Slam-tornán csak egyszer, a 2005-ös US Openen győzedelmeskedett, az idény végére állítólag a visszavonulást tervezgeti. A svájci lány inkább a közelmúlt klasszisa (1997-ben, 1998-ban és 1999-ben nyert egyest Melbourne-ben), mint a jelené, persze le a kalappal előtte, hogy három év szünetet követően visszaverekedte magát a csúcs közelébe. Ahol, legalábbis a tegnapi derbi alapján, már nincs sok esélye. Érdekesség, hogy Clijstersszel tavaly is a nyolc között találkozott, s kapott ki három szettben itt az Australian Openen. Most is. A meccs egyértelműen a belga körül forgott, szinte csak ő kezdeményezett, de mivel rengeteget hibázott (62), Hingis elcsíphette az első játszmát. Többet már nem, így a negyedik kiemelt belga elődöntőzhet majd már ma Marija Sarapovával. A legmagasabban rangsorolt orosz szépség alaposan megszenvedett honfitársával, a hozzá hasonlóan dekoratív Anna Csakvetadzével. A csata csak két és negyed óra alatt dőlt el egy rövidítéses és egy másik szoros szettben, jellemző, hogy a nyertes mindöszsze három ponttal szerzett többet, mint a vesztes.
A férfiak negyeddöntői a kevésbé várt eredményeket hozták. Tommy Haas harmadszor jutott be az Australian Open elődöntőjébe, miután legyőzte Nyikolaj Davigyenkót. A 12. kiemelt német öt szettben, 3:19 óra alatt lépett túl harmadiknak rangsorolt orosz riválisán, egyben visszavágva neki a tavalyi US Openen a nyolc között elszenvedett vereségért. A meccs a váratlanabb megoldások diadalát hozta monotónia ellenében, s onnan is látszott, Haas az igazi egyéniség, ahogy önmagát ostorozva folyamatosan kommentálta a mérkőzést a pálya mellől. Eddig jól közvetített… A másik tegnapi derbin meglepetésre Fernando Gonzalez leiskolázta Rafael Nadalt. A párosban athéni olimpiai bajnok chilei játékos mindössze két óra alatt három játszmában diadalmaskodott, sikeréből semmit nem von le, hogy a meccs után a vesztes spanyol titán lábsérülésre hivatkozott. Pedig a meccsen kézzel sokkal többet rontott, mint lábbal… Gonzalez viszont védhetetlen tenyeresekkel bombázta a térfelét, s Marcelo Rios 1998-as melbourne-i menetelése óta az első chileiként került Grand Slam-tornán a négy közé. Ilyen szintig még sosem jutott, s még nincsen vége, Haas ellen sem esélytelen. Azért a mai Federer–Roddick-derbi komolyabbnak tűnik.

Eredmények. Negyeddöntő, férfiak: Gonzalez (chilei, 10.)–Nadal (spanyol, 2.) 6:2, 6:4, 6:3, Haas (német, 12.)–Davigyenko (orosz, 3.) 6:3, 2:6, 1:6, 6:1, 7:5; az elődöntőben: Gonzalez–Haas, Federer (svájci, 1.)–Roddick (amerikai, 6.). Nők: Sarapova (orosz, 1.)– Csakvetadze (orosz, 12.) 7:6 (7-5), 7:5, Clijsters (belga, 4.)–Hingis (svájci, 6.) 3:6, 6:4, 6:3; az elődöntőben: Vaidisova (cseh, 10.)–S. Williams (amerikai), Sarapova– Clijsters.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.