Az Australian Openen aratott győzelmének köszönhetően a 81. helyről a tizennegyedikre lépett előre az amerikai Serena Williams a női teniszezők tegnap frissített világranglistáján. A rangsornak új éllovasa van az eddig második orosz Marija Sarapova személyében, aki csak a döntőben kapott ki Melbourne-ben, s saját bevallása szerint rászolgált erre a pozícióra: „A rangsor nem hazudik, nagyszerű évem volt. Remélem, sok hétig meg tudom még őrizni a pozíciómat” – jegyezte meg a tegnap rajtolt tokiói torna előtt a 19 éves klasszis. Hozzátette: azért vegyes érzéssel fogadta, hogy hétfőtől ő a világelső, hiszen alaposan elverte őt Serena Williams az év első Grand Slam-tornájának fináléjában. A magyarok közül változatlanul Czink Melinda áll a legelőkelőbb pozícióban, a 97. helyen.
A férfiaknál az ausztrál nyílt bajnokságon döntőig jutott chilei Fernando Gonzalez négy helyet javított legutóbbi pozícióján. A rangsort továbbra is a melbourne-i címét szettveszteség nélkül megvédő svájci Roger Federer vezeti óriási fölénnyel. Az év első Grand Slam-tornája Andy Roddick számára is előrelépést hozott, hiszen a hetedik helyről a negyedikre ugrott.
Az ausztrál kormány számtalan figyelmeztető jelzést kapott















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!