Telített brit börtönök

Hírösszefoglaló
2007. 01. 29. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csak próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztésre ítéltek Angliában egy férfit, aki gyermekekről készült pornográf felvételeket terjesztett az interneten. Az általános megütközést keltő döntést a bíró a belügyminiszter néhány nappal korábbi nyilatkozatával indokolta, amely szerint a börtönök túlzsúfoltságára tekintettel a bíróságok csak a legveszélyesebb bűnözőkre szabjanak ki végrehajtandó szabadságvesztést. Az intézmények ugyanis már annyira megteltek, hogy a kormány a múlt héten két börtönhajó megvásárlását is fontolóra vette, és felvetődött, hogy átmenetileg igénybe veszik a légierő egyik kempingjét is – adta hírül a BBC.
Derek Williams, a megérdemelt börtön alól elsőként felmentett vádlott szerencsésnek tartja magát, a gyermekvédő szervezetek szerint azonban aggályos, ha az ítélkezési gyakorlat a börtönök kapacitásához igazodik. A jogvédőket az sem nyugtatja meg, hogy Williams neve hét éven át szerepel majd a rendőrségi nyilvántartásban. Most derült ki ugyanis, hogy több mint háromszáz pedofil cselekményekért elítélt bűnöző aktája érthetetlen módon eltűnt az adattárból.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.