Döntés előtt a fideszes referendum

Munkatársunktól
2007. 02. 19. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Március végéig dönt az Alkotmánybíróság (AB) a Fidesz– KDNP „hétigenes” népszavazási kezdeményezéseiről. A testület sajtófőnöke, Sereg András arról számolt be, hogy az AB igyekszik egymáshoz közeli napokon meghozni határozatait. Mint ismert, a Fidesz–KDNP hét kérdést bocsátana népszavazásra. Ezek közül a vizitdíjra, a tandíjra, a nyugdíjasok foglalkoztatási és adózási feltételeinek módosítására, valamint a kormánytagok személyes pénzügyi felelősségvállalására vonatkozó kérdéseket az Országos Választási Bizottság (OVB) novemberben elutasította. További három kérdésben – amelyekben a kórházak állami és önkormányzati kézben maradásáról, a gyógyszerek patikán belüli árusításáról és a termőföld családi gazdálkodóknál maradásáról kérdeznék az állampolgárokat – az OVB hitelesítette az aláírásgyűjtő ívet. A választási bizottság által elutasított kérdéseket a Fidesz– KDNP, míg a hitelesítetteket két magánszemély támadta meg az Alkotmánybíróságon. Az AB jövő heti napirendjén a „hétigenes” kérdések közül öt szerepel, de a fennmaradó két kérdéssel már foglalkozott a grémium. A legtöbbször, három-három alkalommal a felsőfokú tanulmányokat folytató hallgatók képzési hozzájárulásával és a családi gazdálkodók elővásárlási jogával kapcsolatos kérdéseket tűzte napirendjére a testület.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.