Összességében 3,3 százalékkal nőtt és az 194,6 milliárd forintot meghaladta a tavalyi év során a Pannon mobiltávközlési társaság árbevétele, ebből az utolsó negyedévben 51,6 milliárd forint realizálódott. Ove Fredheim, a Pannon vezérigazgatója jelezte, hogy a társaság piaci részesedése 34 százalékos volt.
Az igen éles piaci versenyben a Pannon növelte a legnagyobb mértékben előfizetései számát a magyarországi mobilszolgáltatók közül. A tavaly év végén a Pannonnak 3,153 millió előfizetője volt, míg egy évvel korábban 2,929 millió, 2006 során 224 ezerrel nőtt az előfizetők száma, a számlás ügyfelek aránya 38 százalékra nőtt. A Pannon GSM tavaly összesen 19,7 milliárd forint értékű beruházást hajtott végre. A társaság egy főre jutó átlagos forgalma 155 perc volt, az egy főre jutó átlagos árbevétel pedig 5028 forintot tett ki.
A vezérigazgató hangsúlyozta, hogy 2007-ben is az első 20 legnagyobb adó- és járulékbefizetők között lesz a Pannon. Ez évben a mobilszolgáltató a széles sávú lefedettséget tűzte ki célul, ezen belül is a HSDPA-szolgáltatás budapesti kiépítését és az EDGE-szolgáltatás országos hálózati kialakítását.
Duplázott a Telenor. Norvégia vezető távközlési vállalata, a Telenor – a Pannon tulajdonosa – 1,969 milliárd eurós adózott eredményt jelentett a tavalyi évről, kétszer többet a 2005-ös, 947,41 millió eurónál. A nagy növekedést főleg annak tulajdonították, hogy az ügyfelek száma 30 millióval – az utolsó negyedévben 10 millióval –, 115 millióra emelkedett tizenhárom európai és ázsiai országban. A cég stratégiájának megfelelően elsősorban a felzárkózó piacokon volt erős emelkedés, azon belül főleg Pakisztánban, Bangladesben és Ukrajnában, de erős a cég pozíciója a skandináv piacon is.

Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség