Én és Batthyány

2007. 02. 13. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az elsőknek a legnehezebb a dolguk, Batthyány is megküzdött ezzel, ők mutatják az utat – tájékoztatta a nemzetet Gyurcsány Ferenc gróf Batthyány Lajos, az első felelős magyar miniszterelnök születésének kétszázadik évfordulóján minap a Fiumei úti sírkertben. A most országló kormányfő mártír elődjének emléknapján beszélt a nemzethez, tegnap a parlamentben is szájára vette a Batthyány nevet. Ne tessék nevetni!
Megtudtuk, hogy Batthyány demokrataként az átalakulás reformját csak parlamenti többsége által támogatott törvényekkel, egy elkötelezett kormánnyal a háta mögött tudta elképzelni. (Neki nem volt Gergényije.) Elgondolkodtató, mondhatnám, épületes volt a gyurcsányi beszéd, miközben egy kőből készült hím oroszlán üldögélt a kormányfő mellett, s adott az egésznek valami fennkölt hangulatot.
Kimondva, kimondatlanul saját kormányfői időszakát állította párhuzamba Batthyány országlásával Gyurcsány Ferenc. Azért ehhez is kell nagy levegőt venni… Batthyány és Gyurcsány. A trükk egyébként ügyes: nagy emberek nagy mauzóleumánál nagyokat mondani. A kőoroszlán úgysem vadul meg. Ha én Gyurcsány lennék, nem mernék odaállni a mauzóleum elé. Saját magamat sem veregetném vállon. „Az elsőknek a legnehezebb a dolguk”? Újra kellene indítani a futamot, Fletó. Renonsz.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.