N emrég arra hívta fel a Hírker Zrt. saját terjesztőegységei figyelmét a Hit Gyülekezete által alapított orgánummal kapcsolatban: „A Hetek c. hetilap megújult, kirakatozására figyeljenek oda formátumváltozás miatt, és kötelező jelleggel a politikai hetilapok (168 Óra, Heti Válasz, Figyelő, HVG stb.) közé helyezzék ki.” Az immár kisebb külső formátumú Hetek korántsem feleltethető meg a túlnyomórészt hitéleti jellegű, katolikus Új Embernek vagy a Reformátusok Lapjának. A Hit Gyülekezete lapjában mind kevesebb szó esik a kisegyház által vallott keresztyénségről, annál több például a katolikus egyház „ügynökmúltjáról” és „történelmi bűneiről”. Ezen túlmenően a Hetek elemzései rendre a kormánykoalíció politikáját kedvezményezik a jobboldallal szemben. („A Fidesz puccskísérletet hajtott végre” – a lap online változatán ezzel a címmel adtak hírt az ellenzéki párt frakciójának akciójáról, amely a Kossuth téri kettős kordon elbontására irányult.)
Ugyancsak feltűnő az amerikai eredetű kisegyház politikai nyomulása az elektronikus sajtóban. Ismert, a Magyar ATV-ben az a budapesti Broad-cast Project Kft. az egyik főtulajdonos, amely céget az az SZDSZ és az MSZP számára korábban nyíltan kopogtatócédulákat gyűjtő Hit Gyülekezete hozott létre, Új Spirit Kft.-jén keresztül. Szintén az Új Spirit indította el – még 1998-ban – az említett Hetek című közéleti hetilapot. Ami újdonság: az egyként balliberális Magyar ATV és a Klubrádió megállapodása szerint hetente egyszer már a „véleményrádión” is élvezhető a Friderikusz most című produkció.
Ám a Magyar Hírlap hét végi számában Víg Mihály, a 80-as években alakult underground Balaton zenekar vezetője nem politikai, hanem vallási alapon bírálta a Németh Sándor lelkipásztor vezetése alatt álló Hit Gyülekezetét. „Soha életemben nem követtem el nagyobb tévedést, mint amikor beléptem – emlékezik vissza az interjúalany. – Teljesen be tudnak épülni az ember pszichéjébe, a gyűléseknek egyfajta hipnotikus hatásuk van…” Mint mondta, zavarta „az egyszemélyi vezetés, a tévedhetetlenség nimbusza, a kritikátlan rajongás (…) más vallásokkal szembeni türelmetlenségük”. Militáns, formaruhába öltözött csoportnak látta a Hit Gyülekezetét. Ma már ezres léptékű azoknak az egykori kábítószereseknek, alkoholistáknak a száma, akik a Hit Gyülekezetében rehabilitálódtak, persze a dolog önkéntes volta miatt kivételek is akadnak – reagált Pajor Tamás, a kisegyház tagja, a Neurotic együttes egykori, az Ámen zenekar jelenlegi vezetője. Pajor furcsállja, hogy zenész kollégája, Víg Mihály egy 18-19 éve történt, rövid időszak alapján azóta is folyamatosan támadja a Hit Gyülekezetét.

Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség