Kritizálták a béralkut a pedagógusok

Hírösszefoglaló
2007. 02. 26. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ez nem béremelés, ez óriási hazugság; miért kell tiszteletben tartani ezt a megállapodást? – hangzott el hozzászólásként azon a nagygyűlésen, amit a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szervezett a közoktatás helyzetéről. A résztvevők a múlt héten megkötött közszolgálati béralkut kritizálták, amely miatt az utolsó percben lefújták a tervezett országos közszolgálati sztrájkot. Azzal, hogy az egyezség szerint a 13. havi juttatás júliustól való előre hozásával oldják meg idén a béremelést, a PDSZ szerint csupán virtuális keresetemelés történik, egyfajta illetményelőleget kapnak a közszolgák. – A 13. havi illetmény részletekben kifizetése egy fillér többletet sem jelent, hiszen ez a törvény szerint is jár. Mivel ez a növekmény nem épül be a bértáblába, nem emeli sem a nyugdíj-, sem a túlóradíjalapot – mondta Kerpen Gábor, a szervezet elnöke.
Ezzel szemben Gaskó István, a Liga Szakszervezetek elnöke úgy fogalmazott: ő nem csalódott, hanem elégedetlen. Szerinte nem lehetett több eredményre számítani, a megkötött megállapodás alapján viszont szerinte jövőre már nem következhet be reálbércsökkenés a közszférában.
Minek is vagyunk itt tulajdonképpen? – kérdezte viszont egy általános iskolai tanár. Mivel a PDSZ továbbra is el akarja érni, hogy a közoktatásban az osztály- és csoportfinanszírozás visszaalakuljon gyerekenkénti normatív finanszírozássá, tiltakozik a pedagógusok kötelező óraszámemelése és a tervezett 10-15 ezer fős elbocsátás ellen. Úgy tudjuk, a szervezet választmánya várhatóan egy hónapon belül hoz döntést egy esetleges ágazati sztrájk megtartásáról.
Publicisztika a 7. oldalon

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.