Tilos lesz a tömegrendezvényeken részt vevőknek ezentúl ütés- és golyóálló mellényt viselniük egy kormányrendelet szerint. Állítólag saját testi épségük érdekében. Aki mégis ilyen mellényben megy az utcákra vagy utazik a közjárműveken, szabálysértést követ el, a mellényt elkobozhatják tőle (gondolom, levetkőztetik), és ötvenezer forint bírsággal büntethetik.
A Kormányszóvivői Iroda szerint az európai uniós jogharmonizáció miatt nem szabad páncélmellényt fölvennünk. A hazai jogszabályok eddig nem tartalmaztak rendelkezéseket a golyó- és szúrásálló védőmellények, sisakok és vértek tartásáról. Vagyis eddig bárki nyugodtan mehetett páncélöltözetben az EMKE-aluljáróban, mától nem teheti. Az indokolás szerint ezek a viseletek haditechnikai eszköznek számítanak, ilyeneket kizárólag a fegyveres és rendvédelmi szervek hordhatnak.
Ne tessék Don Quijotét, Kinizsit játszani a közterületeken!
A rendelet nem tartalmaz előírásokat arról, megmotozhatnak-e engem, viselek-e vértet a zakóm alatt. Itt valaki nem normális. A pandúrok benézhetnek a kabátom alá? Miközben a Parlamentet „berlini fal” veszi körül, a rendőrség teljes felszereltséggel csörtet a közutakon, nekem megtiltják, hogy egy egyszerű hétköznapi vértet vegyek magamra. A hazai jogszabályok eddig nem rendelkeztek az úgymond harci eszközökről. A kormány most ezt kívánta pótolni.
Gondolom, az egész aktualitását március idusa adja, ilyenkor szokott a balliberális hatalom reszketni, hogy tevékenységük miatt a nép pajzszsal és mozsárágyúval kíván kivonulni a térre. Öklöt rázni még lehet.

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben