Óriási közfelháborodást keltett a kormány december 20-i döntése, miszerint úgy kellene módosítani a büntető törvénykönyvet, hogy 14. életévét betöltött személyről, annak beleegyezésével, saját célú felhasználásra, legálisan készülhessen pornográf felvétel. Februárban az MSZP és az SZDSZ jobbnak látta a kapitulációt, egy platformra kerülve a Fidesszel, amely eleve töröltetni akarta a büntethetőség kizáró okát és ezzel az egész módosító javaslatot. A KDNP szigorítani szeretné a pornófelvételekkel való visszaélések büntethetőségét. Mivel tehát négy párt utasítja el a kormány eredeti javaslatát, különös, hogy az MDF elnöke, Dávid Ibolya olyan módosító javaslatot tart érvényben, amely ugyan nem engedné meg, hogy fotózhassák pornográf módon a kiskorúakat, de ennek büntethetőségét nehezítené. Dávid indítványozza: „a büntethetőség magánindítványhoz igazodjon”. Ha ez a jövő heti részletes vitát követően törvényre emelkedne, nem kellene az ügyésznek hivatalból eljárnia, ha mondjuk a rendőrség az interneten ilyet észlel. A kiskorú sértettnek kellene roppant bátorságot mutatva feljelentést tennie. Dávid Ibolyát nem sikerült tegnap elérnünk.
*
– Olyan ez, mintha azt mondaná az MDF: na jó, egy kicsit azért mégis lehessen gyermekpornó-felvételeket készíteni – fejezte ki nemtetszését Répássy Róbert, a Fidesz frakcióvezető-helyettese. Szerinte ha már eljutottunk oda, hogy a koalíció ejtette a kormányszándékot, nem volna helyes fellazítani a Btk.-t megalkuvó módon.
Répássy kétli, hogy egy kiszolgáltatott élethelyzetbe került kiskorú merne-e élni a magánindítvány lehetőségével. Arra intette az MDF-et, ne próbáljon kompromisszumot teremteni a kiskorú sértett és az elkövető szempontjai között, tekintse a gyermekek érdekét, akikről ha pornográf felvételeket készítenének, az súlyosan befolyásolná szellemi-lelki fejlődésüket. Pelczné Gáll Ildikó fideszes képviselő közben a harmadik választ kapta meg Szilvásy György miniszterelnökségi államtitkártól arra a kérdésére, kik szavazták meg a kormánytagok közül az idevágó decemberi előterjesztést. Szilvásy immár elismeri: a kormány tagjai vita nélkül fogadták el a gyerekpornó legalizálásáról szóló részt. Pelczné tegnap ebből arra következtetett: a beteges és deviáns, családellenes gondolkodás kormányszintre emelkedett.

Nem köszöni meg Magyar Péter, ahogy Szentkirályi Alexandra kiosztotta