Diákokat és tanárokat ejtettek túszul

Két fegyveres szerdán diákokat és tanárokat ejtett túszul egy buszon a Fülöp-szigetek fővárosában, Manilában. Azt követelték, hogy egy nappali intézetben hajlékot és oktatást biztosítsanak egy szegénynegyed 145 gyerekének.

Fiedler Anna Mária
2007. 03. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Harminckét kisiskolást, valamint két tanárt ejtett géppisztollyal és gránátokkal túszul két fegyveres egy buszon. Azt követelték, hogy megfelelő oktatást és elhelyezést biztosítsanak a hatóságok 145 szegény gyermek számára. A rendőrök körbevették a járművet, és megkezdték a tárgyalást a túszok szabadon bocsátásáról.
Manila több mint tízmillió lakosából közel négymillióan élnek egy hatalmas szeméttelepen, ott építettek maguknak bódékat, ott vannak az iskolák, a templomok, az üzletek. Harmathy András szigetszentmiklósi református lelkész nemrégiben egy nemzetközi delegációval járt a Fülöp-szigetek fővárosában. Azt tanulmányozták, hogy milyen módon kapcsolódhatnak be a külföldi egyházak a végtelen nyomorban élők felemelését segítő programokba. Manilában ugyanis nagy szerepe van a vallásnak, az egyházak különböző intézményeket, szervezeteket hoztak létre, aktivistáik ott tanítanak a szeméttelepen. Igyekeznek még 6 éves koruk előtt bevezetni a kicsiket az írás, olvasás rejtelmeiben, mivel az iskolákban 100-120 fős osztályokban tanulnak.
Az oktatás mellett hitelszövetkezetet hoztak létre, hogy a 200 forintnyi betétekből alacsony kamatú kölcsönökkel támogassák a szegényeket, s együtt igyekeznek fellépni a mindent átszövő korrupció ellen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.