Irodapiac: a bérleti díjak csökkenhetnek

Dénes Zoltán
2007. 03. 08. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nehezítik az ingatlanpiaci szereplők döntéseit a kormány gyakran kiszámíthatatlan lépései, jelenleg éppen az ingatlanadó még hiányzó koncepciója bizonytalanítja el a befektetőket – hangzott el tegnap az Easton International Zrt. ingatlanfejlesztő társaság sajtóreggelijén. A társaság vezető tanácsadója, Balogh Attila szerint – noha a lakáspiacon visszaesés tapasztalható – az irodapiacon továbbra is mintegy 3-4 millió négyzetméternyi kereslet van, mely leginkább Budapest pesti oldalán jelentkezik. A cég által összesített adatok szerint tavaly mintegy negyedmillió négyzetméternyi irodára köttetett bérbeadási szerződés, s közel 150 ezer négyzetméternyi új igényt jelzett a piac. Az elmúlt évben több mint 180 200 négyzetméternyi irodaterületet adtak át a fejlesztők, az idei évben pedig a cég arra számít, hogy további 220 ezer négyzetméterrel növekszik az új irodák területe. A felépítendő irodák legnagyobb részét továbbra is a Váci úton és vonzáskörzetében tervezik a beruházók. A szakértő szerint a modern irodák piacán immár két éve tapasztalható stagnáló átlagos bérleti díjak idén várhatóan csökkenni fognak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.