Mégis mond beszédet Gyurcsány

Március 15-én este a Művészetek Palotájában mond beszédet Gyurcsány Ferenc. A miniszterelnök – aki a hírek szerint ott lesz a Nemzeti Múzeum előtti megemlékezésen is – ismét mértéktartásra intette politikustársait.

2007. 03. 05. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Beszédet mond Gyurcsány Ferenc március 15-én az esti gálaműsor előtt a Művészetek Palotájában. Ezt a Kormányszóvivői Iroda közölte, hozzátéve: a miniszterelnök továbbra is mértéktartásra kéri a politikusokat és ő maga is mértéktartó lesz, de ez nem némaságot jelent. A távirati iroda úgy tudja, a kormányfő ott lesz a Kossuth téri zászlófelvonáson és a Nemzeti Múzeum előtti megemlékezésen is. Gyurcsányon kívül a nemzeti ünnepen több vezető szocialista politikus, illetve kormánytag mond majd beszédet, elsősorban vidéki városokban.
A miniszterelnök egy hónappal március 15-e előtt felhívást tett közzé a politika valamennyi szereplőjéhez. Ebben úgy fogalmazott: „Magyarországnak most nem hangos szavakra, hanem megértésre, mértékletességre és nyugalomra van szüksége, ma azonban minden korábbinál nagyobb a veszélye annak, hogy idén március 15-én ne csak az ünnep, de az ország nyugalmát is elvegyék.” Arra kérte a parlamenti pártok vezetőit és a magyar politikai élet valamennyi szereplőjét, tanúsítsanak mértékletességet március 15-én. Véleménye szerint ugyanis a demokrácia tisztelete, a szabadság szeretete és a nemzet szolgálata nem engedi, hogy az ünnepek párttulajdonná legyenek.
Két nappal korábban a közszolgálati televízióban Gyurcsány Ferenc még arról beszélt, elképzelhetőnek tartja, hogy március 15-én ne mondjon beszédet sem a miniszterelnök, sem vezető politikus, és a kormány visszafogottan ünnepelje az 1848-as forradalom és szabadságharc évfordulóját.
Fodor Gábor SZDSZ-ügyvivő, a szabad demokraták elnökjelöltje üdvözli a kormányfő döntését.
– Demokráciánk gyengeségét mutatná, ha a közjogi méltóságok, az ország vezető politikusai átengednék a teret a szélsőséges, radikális csoportok hangadóinak. Nemzeti ünnepünket nem sajátíthatja ki egyetlen politikai erő sem – olvasható a politikus közleményében, amely ugyanakkor kitér arra is, közös felelősségünk, hogy ne ismétlődhessenek meg azok az események, amelyek az október 23-i ünnep meggyalázásához vezettek. Emlékezetes, hogy Fodor volt az, aki múlt hétfőn az Országgyűlésben arra kérte a miniszterelnököt, legyen ott ő is az utcán a március 15-i ünnepségeken, és mondjon beszédet.
Gyurcsány Ferenc bejelentését kommentálva Szijjártó Péter Fidesz-szóvivő közölte: a Fidesz nem szól bele abba, hogy ki hol ünnepel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.