Átfestés
Farkas
Horn Gyula szociáldemokrata politikusnak nevezte Kádár Jánost. Az exkormányfő lassúbb cégérátfestésre intve utódját, megerősítette a tételt: kommunista nem vész el, csak átalakul.
Tíz évre bevonták a jogosítványát
Rekordidőre – 120 hónapra – eltiltott a bíróság a járművezetéstől egy miskolci férfit a közlekedési szabályok súlyos megsértése miatt. A húszéves fiatalember többszörösen büntetett, visszaeső. Számlájára halált, maradandó fogyatékosságot és súlyos egészségromlást okozó baleset írható. (MTI)
Hóvirágszedők büntetése
Felfüggesztett szabadságvesztésre ítéltek Miskolcon hat embert, mert nőnap előtt ezerötszáz szál hóvirágot szedtek a Bükkben. Természetkárosítás és lopás miatt szabták ki rájuk a büntetést. (MTI)
Börtönhosszabbítás focimeccs miatt
Meccsnézés közben szökött meg öt rab egy román börtönből, míg az őrök a focit nézték. Az elítéltek cellájuk ablakának vasrácsát kifűrészelték, és nem sokkal a Bayern München–Real Madrid mérkőzés második félidejének kezdete után már szabadok voltak. Fél órával később a rendőrség elfogta őket. A szökésért akár négy évvel is meghosszabbíthatják büntetésüket. (MTI)

Menczer: Zelenszkij elmondta, hogy ő is irányítja a Tisza Pártot