Stumpf István Erdős Ákos cégében
Három új felügyelőbizottsági tagot választottak tegnap a részvényesek a Gyurcsány Ferenc miniszterelnök volt üzletfeléhez, Erdős Ákoshoz köthető, számos kormányzati megrendeléssel büszkélkedő Állami Nyomda Nyrt. közgyűlésén. Egyikük Stumpf István, aki az Orbán-kormány kancelláriaminisztere volt. Mellette a részvényesek egyhangúlag támogatták Repa Imre és Sárközy Tamás jogászprofeszszor felügyelőbizottsági taggá választását is. Sárközy a Medgyessy-kabinet kormánybiztosa volt, és azon kevesek közé tartozik, akik Gyurcsány Ferenc lapunk által föltárt fantomcégbotránya idején azt állította: a Nomentana Kft. nem volt fantomcég. (MN)
A Páneurópai Piknik hiteles története
Az 1989-es Páneurópai Piknik hiteles történetének bemutatására új vándorkiállítást készítenek az 1989. augusztus 19-i magyar–osztrák határnyitás egykori debreceni szervezői. Filep Mária emlékeztetett rá: az első határnyitást két szervezet, a debreceni demokratikus ellenzék és a Soproni Ellenzéki Kerekasztal hozta létre. (MTI)
Konferencia a magyar hazáról
Az „Asszonyok a nemzeti egységért” mozgalom ma kilenc órától Mi lesz velünk, mi lesz a hazánkkal? címmel konferenciát rendez – neves előadókkal – a Szent Margit Gimnázium dísztermében (Budapest XI., Villányi út 5–7.). (MN)

Így lesznek nyitva a boltok a hosszú hétvégén