A közszolgálati m2 televízió honlapjának reklámszövegéből idézek néhány sort: „A pornó esztétikája. Erre gerjedtek dédszüleink… Retropornó, avagy erotikus hancúrozás a múlt században. Bűnös vágyak esztétikája, jóval a szexuális forradalom előttről. Szemérmetlenségek némafilmen és megsárgult fotókon.”
Az emelkedett szöveg annak a műsornak a felvezetője, amely a figyelmünkbe ajánlja a szexfilmek várható élményeit, hozzátéve, hogy a műsorokat tizenkét éven felüli nézőknek javasolják. A felvezetés egyébként igen látványos volt, egyebek között egy hölgy segítségével bemutatták, hogyan kell üzemképes állapotba helyezni egy érdeklődő falloszt.
Nyugdíjas embernek valószínűleg könny szökött a szemébe, régi idők nagy kalandjai juthattak az eszébe, amikor még ő meg a Stefi tanti ott matattak hátul a nyári konyhában. Hogy szaladnak az évek… A tanti még ifjú volt, szőke, és olyan jól mutatott kezében azzal a csatakígyóval, a Gyula bácsi pedig – Isten nyugosztalja! – kitett magáért.
Galambos Péter műsorvezető szakértőket is megszólaltatott a pornófilmekkel kapcsolatos szakmai kérdésekről.
Gyengíti a történteket a nagy hatalmú tévévezér – Rudi Zoltánnak hívják –, aki munkatársunk érdeklődését, aki a köztelevíziós orgia részletei után érdeklődött, emelkedett hangon elhajtotta. Még egyszer ideírom: az egész csak tizenkét éven felülieknek (fél órával az Esti mese után).
Menczer Tamás: Az ellenzéki közvélemény-kutatások hazugságok - videó