Először a rendőrök tevékenysége kérdőjeleződött meg, most meg nagy valószínűséggel az ügyészség újra támadások célpontjává avanzsál – jelentette ki Herényi Károly tegnap. A politikus a közszolgálati televízió műsorvezetőjével egyetértve azt állította pontatlanul, hogy az ügyészséget azért éri méltatlan támadás a „kórus” részéről, „mert a miniszterelnök cégeivel kapcsolatban elmaradt a vádemelés”.
A Legfőbb Ügyészség tavaly áprilisban azért indított polgári pert többek közt Gyurcsány cége, az Altus Zrt. ellen, mert színlelt, azaz törvénysértő szerződés megkötésével az állam kárára gazdagodott 1995-ben 80 millió forinttal. Mára az ügyészség feladta ezt az álláspontját, és megmagyarázhatatlan módon visszavonta a közvagyon védelmében indított keresetét, ami kiváltotta a közvélemény felháborodását.
A Legfőbb Ügyészség nem először foglalkozott a Magyar Köztársaság miniszterelnökének cégeivel, amelyeknek tevékenysége miatt adócsalás és más bűncselekmények gyanújával születtek büntetőfeljelentések. Ezek egy részében bár megállapította a bűncselekmények elkövetésének gyanúját az ügyészség, elévülés miatt annak ellenére nem indított eljárást, hogy jogi szakértők szerint az iratokból megállapítható volt: a cselekmények nem évültek el. A bírói gyakorlat azt bizonyítja: a Gyurcsány Ferencéhez hasonló esetekben az elkövetőkre súlyos szabadságvesztéssel járó büntetéseket szabtak ki.

Magyar cigánydelegáció is felkereste Ferenc pápa sírját