Egy célért két medencében

A férfi vízilabda Euroliga csoportkörének utolsó, hét végi fordulója előtt már tény, hogy két magyar csapat jut be a legjobb nyolc közé. De melyik kettő? Míg ugyanis a Domino-BHSE biztos első a D kvartettben, addig a C jelű négyes 2. helyéért az Eger küzd a Vasassal. Előbbi egypontos előnye birtokában a továbbjutott Pro Reccót, utóbbi a kiesett Sturm Csehovot fogadja. A két vendég ereje között tehát lényeges az eltérés, ám egyiküknek sem élet-halál kérdése a meccs.

2007. 04. 27. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az A csoportban az olasz Brescia és a szerb Partizan Beograd került be a negyeddöntőbe, belgrádi rangadójuk tétje az első és a második hely elosztása. A B-ben a horvát Jug Dubrovnik mögött a francia Marseille és a görög Olympiakosz marakodik, a D-ben is csupán az a kérdés, hogy a mezőny eddigi egyetlen százszázalékos alakulata, a Domino-BHSE kit visz magával: az olasz Posillipót vagy a spanyol Barcelonetát. Ha a nápolyiak a zárófordulóban nyernek Athénban, ők a másodikok, bárhogy is végződik a Honvéd barcelonai találkozója.
A számunkra legérdekesebb B csoport állása így fest az utolsó kör előtt: 1. Recco 13 pont, 2. Eger 7, 3. Vasas 6, 4. Csehov 2. A mai párosítás pedig: Eger–Recco, Vasas–Csehov. Az angyalföldiek tehát akkor előzhetik meg a hevesieket, ha több pontot szereznek náluk. Erre elvileg jók is az esélyeik, mert lényegesen gyengébb vetélytársat fogadnak, csakhogy az olaszok már biztos elsőként érkeznek Egerbe, és ez tudat alatt esetleg munkálhat bennük. Bár figyelemre méltó, hogy az 5. fordulóban a Recco úgy verte 11-10-re a Vasast, hogy egy esetleges döntetlennel saját elsőségét bebiztosította volna, egyúttal a piros-kékeknek is komoly esélyt adva a második helyre. A „logikus” pontosztozkodás azonban elmaradt – dacára annak, hogy olasz színekben pólózik két exvasasos is, Kásás Tamás és Madaras Norbert –, így most az Eger pozíciója kedvezőbb. A gárda ezért persze meg is dolgozott: az eddigi öt játéknapon kicsikart két egygólos győzelmet és egy döntetlent, ezért az is belefért, hogy két kiadós verést kapott, a Vasas ellenben mindháromszor egyetlen góllal maradt alul. Így hiába plusz négy az összgólkülönbsége az Eger mínusz kilencével szemben, és valószínűleg az sem számít majd, hogy az egymás elleni összevetésben is jobban áll, 19-14-re.
Gerendás György, az egriek mestere a mai összecsapás előtt inkább sajátjai erejében bízik, mintsem a vetélytárs kényelmességében: „A Recco már a Vasas ellen is beérhette volna egy ponttal, mégis kiharcolta a győzelmet. Ezért mi is csak magunkra építhetünk, illetve arra a dacra, amely eddig is munkált bennünk, hiszen a csoportok sorsolása után minket mindenki eléggé lesajnált. Ha nyernénk a világ legnagyobb költségvetésű klubja ellen, és ezzel továbbjutnánk a legjobb nyolc közé, az csodaszámba menne. És mivel Egernek még soha nem volt Euroliga-negyeddöntős csapata, egyúttal várostörténeti esemény is lenne.”
Ha nem is olyan korszakos, mint az 1552-es diadal. Hiszen akkor az egész várat meg kellett védeni, most viszont csak egy kaput; néhány bekapott gól persze elkerülhetetlen, de a hazaiaknál is akadnak „jó dobók”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.