Földrengés Angliában

Több százan voltak kénytelenek otthonuktól távol tölteni a tegnapra virradó éjszakát Délkelet-Angliában, ahol szombaton – a térségben szokatlan módon – földrengés okozott károkat. A Richter-skálán mérve 4,3-as erősségű földmozgások több száz épületet megrongáltak, gázszivárgásokat, kiterjedt áramszünetet okoztak. Egy ember megsérült.

MN-összeállítás
2007. 04. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Emberek százai töltötték a tegnapra virradó éjszakát szükségszállásokon vagy az üdvhadsereg központjában a délkelet-angliai Kent grófságban. A térségben szokatlan módon megmozdult a föld, s emiatt hagyták el otthonaikat a lakók. A brit földrengésfigyelő intézet szerint a Richter-skálán mérve 4,3-es erősségű lökések okoztak károkat.
Ugyanakkor az amerikai geológiai szakszolgálat 4,7-es magnitúdójú mozgásokról tájékoztatta a BBC-t. Sokan azért mentek az átmeneti szállásokra, mert utórengésektől tartottak. A földmozgás epicentruma Dovertől tizennégy kilométerre délre, a La Manche fenekén volt. A legnagyobb károkat Folkestone városában okozta a katasztrófa, 73 lakóépület olyan súlyosan megsérült, hogy kétséges, helyrehozhatók-e egyáltalán. További 64 ház lakhatóságáról mérnöki szakvélemény után döntenek, a statikai vizsgálatok tegnap kezdődtek meg, és napokat vehetnek igénybe.
A természeti jelenség miatt egy folkestoni járókelő sérült meg, az asszony sebeit a házakról leomló törmelékdarabok okozták. A földmozgás, mely Essex grófságtól Surrey megyéig érezhető volt, több órán át tartó áramszüneteket okozott Kentben. Sok dolguk volt a tűzoltóknak is. Az elmozdult vezetékek miatt ugyanis rengeteg bejelentést kaptak gázszivárgásokról, ezért több utcából kitelepítették a lakosságot. Emellett a házakról lehulló tégladarabok, kémények, cserepek számtalan autót rongáltak meg. Nagyobb baj nem történt. Szerencsére a legnagyobb angol atomerőműből sem jeleztek meghibásodást, ez szintén a grófságban található, illetve a Nagy-Britanniát Franciaországgal összekötő Eurotunnel forgalmát sem kellett leállítani.
A szombati földrengés azért számít jelentősnek Nagy-Britanniában, mert a szigetországban ritkán észlelik ezt a természeti jelenséget. Ha mégis előfordul, elvétve okoz károkat – emlékeztetett az MTI londoni tudósítója. Legutóbb öt éve volt a mostanihoz mérhető szeizmikus mozgás, de
az is Közép-Angliában, Kenttől 400 kilométerre északkeletre. A témában megszólaltatott szakértők szerint Délkelet-Anglia környékén még a brit átlaghoz képest is elenyészők az ilyen méretű rengések.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.