Hatalmas erők bevonásával nyomoznak a Borsod megyében elkövetett gyilkosságok elkövetői után – tájékoztatta lapunkat Egyedné Novodonszky Éva, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Elmondta: a legfrissebb hír az, hogy a főkapitányság bűnügyi osztálya eljárást indított egy 16 éves bánhorváti lány ellen, akit gyermeke megölésével gyanúsítanak. A lány még április 13-án került kórházba kivérzéses állapotban, de akkor a szülés tényét tagadta. A halott csecsemőt másnap találták meg a hatóságok egy, a lány otthona melletti 18 méter mély kútban, a vizsgálatot pedig a közigazgatási eljárás szabályai szerint a kazincbarcikai rendőrség bűnügyi osztálya indította el. A folytatás a megyéé, mert a boncolás eredménye szerint az újszülött életképesen jött világra, és halálát ellátatlanság okozta.
A márciusban országos megdöbbenést keltett, pénzszállító autó elleni, végzetes tokaji rablótámadást négyen követték el, ketten előzetes letartóztatásban várják sorsukat. Viszont a szökésben lévő 25 éves Hajdú Rolandot és a 18 éves Somogyi Krisztiánt eddig nem sikerült őrizetbe venni. Egyedné közölte: többtucatnyi bejelentés érkezett a két körözött gyanúsított hollétéről, elfogásuk azonban meghiúsult. Már az Interpol is keresi a két veszélyes bűnözőt, mert nincs kizárva, hogy külföldre szöktek. Összesen ötmillió forintot ajánlottak fel a nyomravezetőnek – emlékeztetett a szóvivő.
Emlékezetes: március 26-án Nyíregyházáról Miskolc felé tartott az egyik pénzszállító cég furgonja. Tokajnál a sofőr váratlanul megállt, ekkor Hajdú és Somogyi előugrott egy bokorból, és megtámadta a pénzkísérőt. A társát védelmező fiatalembert agyonverték, a zsákmánnyal pedig elmenekültek. Később a nyomozók kiderítették, hogy a sofőr együttműködött a két szökésben lévő bűnözővel. A bűnügy részese volt az a férfi is, akinek a tett elkövetésekor a rendőrök mozgását kellett figyelnie a Miskolc és Tokaj közötti útszakaszon.
Bár több mint fél év telt el Szögi Lajos, tiszavasvári tanár tavaly októberi, olaszliszkai meglincselése óta, még tart a nyomozás az ügyben. A nyolc, Miskolcon előzetes letartóztatásban lévő gyanúsított közül az első három előállított fogva tartását újabb három hónappal meghosszabbította a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bíróság. Szintén Miskolcon tartják fogva azt a két sárospataki férfit, akiket a györgytarlói éjjeli őr megölésével gyanúsítanak. Miként megírtuk, ők egymillió forint értékű mezőgazdasági vegyszerért gyilkoltak március végén. A rendőrök megtalálták az autójukban a Chonus és Mythos nevű anyagok maradványait.

Privát számán fenyegette meg az MNB ügyintézőjét Magyar Péter