Lélektani határon az angol font

Hírösszefoglaló
2007. 04. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megütötte a kétdolláros lélektani szintet nem sokkal azelőtt az angol font árfolyama, hogy a várakozásoknál magasabb fogyasztói inflációt mutató statisztikát tettek közzé Londonban. Az euró menetelése szünetel, de továbbra is a több mint kétéves csúcs közelében található a zöldhasúval szemben, s a tegnap beállított tető közelében a jennel és a svájci frankkal szemben – írta a portfolio.hu.
Az Egyesült Királyságban 0,5 százalékkal emelkedtek márciusban a fogyasztói árak, ami jócskán meghaladja a 0,3 százalékos várakozást. Ezzel az éves infláció 3,1 százalékra emelkedett, ami több mint egy százalékponttal magasabb a célértéknél. A piacon határozottan erősebbek azok hangok, amelyek szerint a Bank of England (BoE) májusban szigoríthat a jelenleg 5,25 százalékon álló alapkamaton.
Mindezek hatására a font lendületet vett, az adatközlést megelőző 1,992-es szintről azonnal 2 dollárra ugrott az amerikai valutával szembeni árfolyam. Rövid percekig született is kötés efelett, ám erősnek bizonyult az ellenállás, tegnap 1,998-on egyensúlyozott az árfolyam.
A devizapiacokat tegnap kivárás jellemezte, a vártnál jóval kedvezőbb német ZEW-index (konjunktúramutató) sem hozott mozgást az eurókereskedésbe, pedig az erős német gazdaság kamatemelést valószínűsít. A közös európai pénznem a dollár ellenében tegnap 1,353–1,355 között forgott, közel a tegnap délelőtt elért 1,358-as kétéves csúcshoz.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.