Debreceni lakásán holtan találták szombaton Balla Irmát, a Fidesz egyik önkormányzati képviselőjét – jelentette a távirati iroda. A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság vasárnap közleményben tudatta: az 58 éves asszony halálát bántalmazás okozta. Szakértők bevonásával, emberölés bűntett megalapozott gyanúja miatt indítottak eljárást az ügyben. A bűncselekmény körülményeiről, az esetleges indítékokról a rendőrség a nyomozás érdekében nem ad tájékoztatást – nyilatkozta Vezendi Jánosné rendőr őrnagy, a főkapitányság sajtóreferense.
Megerősítette tegnap a hírt az MTI-nek Kovács Zoltán, a debreceni önkormányzat kommunikációs tanácsnoka. Elmondta: döbbenten értesültek a képviselő erőszakos haláláról. Balla Irmát a testület saját halottjának tekinti, temetéséről később intézkednek – fűzte hozzá a tanácsnok.
Gadus István és Kovács László, az SZDSZ debreceni önkormányzati képviselői tegnapi közleményükben együttérzésüket és részvétüket fejezték ki Balla Irma családjának, rokonainak és barátainak.

Halálos baleset történt az 51-es főúton, de órákig senki nem vette észre – videó