Röviden

Magánosítás Gyöngyösön Gyöngyösön privatizálják az önkormányzati tulajdonú Bugát Pál Kórház Kht. működtetését – döntött tegnapi ülésén a helyi kormánypárti többségű képviselő-testület, amely pályázat kiírásáról is döntött. A tervek szerint júniustól már magánbefektető üzemeltetné a 416 ágyas intézményt, ugyanakkor a Fidesz még februárban helyi népszavazást kezdeményezett a magánosítás megakadályozására. Jelenleg bíróság előtt van az ügy, mert a Heves megyei város jegyzője megtagadta az aláírásgyűjtő ívek hitelesítését. (MTI) Skóciában állami kézbe kerül a vasút? A brit kormány által létrehozott Network Rail vállalat vezetői a skót Munkáspárt politikusaival tartottak titkos tárgyalásokat, melyeken felmerült annak lehetősége, hogy a nonprofit cég átveszi a vasút irányítását Skóciában – értesült a The Times brit napilap. A British Rail állami vasúttársaságot az 1990-es évek közepén privatizálták. (MN)

MN
2007. 04. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.