Új cseh baloldali párt
Prága. Jana Volfová, volt szocdem (CSSD) képviselő Méltó Élet Pártja névvel pártot alapított. A szervezet alakuló ülésén díszvendégként részt vett Milos Zeman exkormányfő, a szocdem párt volt elnöke is. Volfová a főként nyugdíjasokból és a Jirí Paroubek vezette CSSD politikájával elégedetlen baloldali felfogású emberekből álló „új és jobb szociáldemokrata pártot” szeretne kialakítani. (S. M.)
Terrorfenyegetés Spanyolországnak
Madrid. José Antonio Alonso, spanyol védelmi miniszter közölte a titkosszolgálatok vizsgálatának eredményét a „Kalifátus Hangja” nevű szervezet minapi fenyegetésével kapcsolatban. Eszerint Spanyolországnak komolyan kell vennie ezt az újabb fenyegetést is. Spanyolország a 2004-es spanyol választások után kivonta ugyan összes egységét Irakból, de most több száz katonája szolgál Afganisztánban, akik most szintén támadásokra számíthatnak. (S. T.)
Dzsandzsavíd támadás
Kartúm. Hatvan halottja és 21 sebesültje van egy arab (tordzsam) törzs elleni szombati támadásnak a szudáni Dárfúrban. A törzs a kormánypárti dzsandzsavíd milíciákat vádolja a támadással, a hatóságok szerint viszont az arab rzigat aballa törzs követte el az akciót. A támadók teve- és szamárháton érkeztek, céljuk állatok zsákmányolása volt – el is vittek ötszáz marhát. (MTI)
Orbán Viktor a brüsszeli csúcs középpontjában















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!