Ezt megelőzően a The Guardian brit lapnak adott interjújában Viktor Juscsenko annak lehetőségét sem zárta ki, hogy a kormányfő jelenlegi politikája az erőszak fellángolásához és azoknak az 1993-as moszkvai eseményeknek a megismétlődéséhez vezethet, amikor a végrehajtó és a törvénykező hatalom közötti konfliktus fegyveres összetűzésbe csapott át.
Viktor Janukovics viszont kizártnak tartja a konfliktus erőszakos megoldásának lehetőségét. A kormányfő ezt Javier Solanával, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselőjével folytatott telefonbeszélgetésében jelentette ki. A felek egyetértettek abban, hogy a kialakult válság megoldásának nincs más alternatívája, mint a kölcsönösen elfogadható kompromisszum.
A Régiók Pártja szerint viszont elég volt a türelemjátékból, és határozottabb, keményebb fellépésre szólította fel elnökét, Viktor Janukovicsot. A párt parlamenti frakciójának tagja, Vaszil Hara úgy véli, egyszerűen érthetetlen és megmagyarázhatatlan az a liberális hozzáállás, amelyet a kormány és Janukovics tanúsít az alkotmány és a törvények megsértőivel szemben. A honatya szerint a pártnak és a koalíciónak ki kell kényszeríteni a kabinetből a keményebb fellépést, hiszen csakis így lehet rendet teremteni az országban.
Hogy a kormányfő hajlandó-e elfogadni párttársai követelését, azt egyelőre nem lehet tudni, ám hírügynökségi jelentések szerint fogytán a türelme. Tegnap délben ugyanis láthatóan feldúltan hagyta el az elnöki titkárság épületét, ahol Juscsenko vezetésével ülésezett a nemzetbiztonsági és védelmi tanács, amely határozatban az előre hozott választások előkészítésére kötelezte az állami struktúrákat, s arra utasította a kormányt, hogy a költségvetés tartalékalapjából utalja ki a választások finanszírozásához szükséges összeget.

Kemény üzenetet küldött Gyurcsány volt felesége, szorul a hurok Magyar körül