Veszélyes készítmény a Tamiflu

MTI
2007. 04. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Természetellenesen, időnként pedig veszélyes módon viselkedett több mint száz fiatal Japánban a Tamiflu influenzaellenes készítmény beszedése után – hívta fel a figyelmet a tokiói egészségügyi tárca. A szigetországban körülbelül 1800 ember jelezte a minisztériumnak, hogy a 2001-ben forgalomba hozott gyógyszer szedése után mellékhatásokat tapasztalt. Többen például megpróbáltak épületek tetejéről leugrani. A minisztérium vizsgálata nem mutatott ki előre nem látott kapcsolatot a madárinfluenza emberre való átterjedése ellen kidolgozott vírusölő szer szedése és a szokatlan viselkedés között.
A Tamiflut gyártó svájci Roche Holding AG váltig hangoztatja, hogy készítménye biztonságos. Japánban azután figyeltek fel a Tamiflu esetleges mellékhatásaira, hogy februárban egy fiú és egy lány – mindkettő 14 éves – a gyógyszer beszedése után kizuhant lakásukból, és meghalt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.