Egyszer már átültetett szívet kapott a beteg

Hírösszefoglaló
2007. 05. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Használt, azaz egyszer már átültetett szívet transzplantáltak egy 45 éves amerikai mérnök mellkasába az Egyesült Államokban. A Cedars-Sinai Medical Centerben márciusban hajtották végre a beavatkozást a klinika orvosai. Mostanáig vártak azonban a bejelentéssel, hiszen meg kellett várni, hogyan fogadja az új szervet a beteg, Mike Iwuchukwu szervezete. Egyelőre úgy tűnik, hogy a műtét sikerrel járt, nem fenyeget a kilökődés veszélye – írta a USA Today.
A szívet korábban beültették egy másik betegbe, azonban a beavatkozásnál komplikációk léptek fel, ezért a szervet el kellett távolítani. Az első donor sorsának további alakulásáról nem közölt részleteket az amerikai újság. Mike Iwuchukwu 2002 óta várt új szívre.
Hasonló operációra volt már példa, azonban az ilyen beavatkozások rendkívül ritkák, mivel két okból is kockázatosak – nyilatkozta David Vega, az amerikai transzplantációs szövetség vezetője. Elmondta: az egyszer már beültetett szerveknél egyrészt megnő a kilökődés veszélye, másrészt az így felhasznált szív izmai elgyengülnek, így a transzplantáció jóval több nehézséggel jár.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.