Kincstári mosolyok Royaltól

Munkatársunktól
2007. 05. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ségolene Royal továbbra is mosolyában bízik az elnökválasztás második fordulója közeledtével. Az utca népe pedig, úgy tűnik, hálás a rá villantott mosolyok miatt, hiszen Royal népszerű, ám úgy tűnik, elsősorban nem államfőként gondolnak a csinos politikus asszonyra. A szocialista pártközpont is látja ezt, így a taktika nem változott, ám a két elnökjelölt tévévitája során Royal eddig tőle idegen agresszivitással támadta a visszafogott Sarkozyt. A konzervatív elnökjelölt fel is szólította, hogy „viselkedjen államfőhöz méltó módon”.
A dühös politikus elsősorban azzal próbálja megfogni ellenfelét, hogy az bel- és pénzügyminiszterként öt éven át képes lett volna az általa ígért változtatásokat bevezetni, de nem tett semmit. A szocialista jelölt szintén a munka témakörét tartotta a legfontosabbnak, ám más oldalról közelítette meg a problémát. Szerinte igenis a szociális háló megerősítése az elsőrendű, és munkahelyteremtő programokat ígért a jelenleg állástalanok számára. Emelné a minimálbért, a régóta munka nélkül élők számára pedig átképzést biztosítana. A bevándorlók felé is békejobbot nyújtana, viszonylag széles körnek engedélyezné a letelepedést a már régóta illegálisan Franciaországban tartózkodók számára. Royal kér is valamit a franciáktól, mégpedig egy áramvonalasított, senki által nem kifogásolható európai alkotmányt szavaztatna meg velük. Ezt követően pedig hozzáláthatna az V. köztársaság reformjához, amely az elnöki poszt gyengítésével, a parlament erősítésével járna.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.