Röviden

MTI
2007. 05. 30. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Alkalmatlan az útdíjjavaslat
Nem tartotta általános vitára alkalmasnak az elektronikus útdíjfizetési rendszer bevezetéséről szóló határozati javaslatot tegnap az Országgyűlés költségvetési bizottsága. A javaslat olyan rendelkezésre állási díjfizetési kötelezettséget határoz meg, amit az állam a szolgáltatási szerződés lezárultáig tartozik teljesíteni a szolgáltatónak, az ebből fakadó kötelezettségvállalás mértéke pedig meghaladja az 50 milliárd forintot. Ha a határozati javaslat ebben a formájában nem kerül a parlament elé, akkor vélhetőleg csúszik a közbeszerzési eljárás kiírása. (MTI)

Még több panasz a bankok ellen
A pénzügyi termékek reklámjai több esetben megtévesztők, a fogyasztói panaszok száma negyedével nőtt egy év alatt – hangzott el a Banki Hitel Károsultjainak Egyesülete tegnapi konferenciáján. A bankokkal szemben a legtöbb panaszosnak elszámolási, illetve minőségi problémája volt. A biztosítókkal szemben legtöbben az ügyvitelt – például a kártérítés elhúzódását – rótták fel. A biztosítók elleni panaszoknál háromból kettő a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással kapcsolatos. (MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.