Se „nagy”, se „kicsi” hoki-vb

MTI
2007. 05. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vereséget szenvedett mindkét fronton Magyarország tegnap a Moszkvában zajló jégkorong-világbajnokságon. Egész pontosan a nemzetközi szövetség szünnapon megtartott közgyűlésen, amelyen a 2012-es A csoportos, illetve a 2008-as divízió I-es vb helyszínéről döntöttek. Az előbbi versenytől a magyarok a csehekkel együtt a szavazás előtt visszaléptek. Két ősi rivális, Finnország és Svédország maradt a porondon, végül 64-35-ös szavazati különbséggel a finnek nyerték el a rendezési jogot.
Ez tulajdonképpen papírforma, nem is kergettünk fölösleges álmokat, hogy vendégül láthatjuk az elitet. Az már sokkal inkább csalódás, hogy a divízió I-es világbajnokságról is lemaradtunk. Bár el kell ismerni, Japánnal nehéz e tekintetben versenyezni, ha már egyszer bejelentkezett a rendezésért, szinte önmagától értetődő, hogy meg is kapta. Így jövőre Szapporóban a házigazda mellett a magyar, az ukrán, az észt, a litván és a horvát válogatott verseng a feljutásért.
– Taktikai okokból léptünk viszsza a 2012-es vb rendezésére beadott pályázattal. Egyrészt látható volt, hogy a finnek hihetetlenül erősek, másrészt azt hittük, ha visszalépünk, nagyobb eséllyel nyerhetjük el jövőre a divízió I-es tornát. Ez a számításunk sajnos nem jött be. De nem veszítjük el a kedvünket, lendületünket, a nagy vb-t 2013-ra és 2014-re is megpályázzuk – öszszegzett Studniczky Ferenc, a magyar szövetség elnöke.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.