Ingyenmunka továbbra is

Bákonyi Ádám
2007. 06. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Továbbra sem tűnik el teljesen a pedagógusok számára elrendelhető ingyenmunka lehetősége a közoktatási törvény hétfőn elfogadott módosítása szerint – közölte Kerpen Gábor. Ha ugyanis valaki a kötelező óráit az egyéni, szabadidős vagy tanórán kívüli foglalkozások beszámításával tudja csak teljesíteni, akkor ebből heti két órát a törvény szerint nem lehet kifizetni – mutatott rá a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) elnöke „kicsinyesnek, a pedagógusi munkát leértékelőnek” minősítve a módosítást.
Az érdekvédő ugyanakkor bejelentette, hogy az Országos Választási Bizottság eredményesnek ítélte a PDSZ kötelező óraszámok emelése ellen indított aláírásgyűjtő akcióját, az Országgyűlésnek így mindenképpen foglalkoznia kell a kérdéssel. A PDSZ tegnap a köztársasági elnökhöz fordult előzetes normakontrollért a közalkalmazotti törvény módosítása miatt. A szakszervezet többek között kifogásolja, hogy a kötelező három hónapos próbaidőt kizárólag a közszférában vezetik be, és nem tartják elfogadhatónak azt sem, hogy a közszférában hároméves lesz a kötelező gyakornoki idő.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.