Az ezt követő időszak a rendszerváltozás óta eltelt évek legmozgalmasabb esztendejét hozta politikai szempontból: a beindított reformok, illetve a miniszterelnök őszödi beszédének nyilvánosságra kerülése súlyos társadalmi feszültségeket, morális válságot eredményeztek, magával vonva a kormánypártok népszerűségének drasztikus csökkenését.
Az elmélyülő válság ellenszerét egyelőre nem találta meg a kormányfő, bár három minisztérium élén is személyi változások történtek, a koalíciós feszültségek szinte heti rendszerességgel jelentkeznek. Az utóbbi hónapok belpolitikai botrányai az egészségügyi rendszer átalakítását kísérő kaotikus állapotok következményei, a koalíciós pártok hónapok óta nem tudnak megegyezni arról, hogy miképp folytassák a szektor átszervezését. Súlyos problémák jelei mutatkoznak a rendvédelmi szerveknél, a rendőrség teljes vezérkarát leváltották a szervezetben tapasztalható törvénytelenségek miatt, a titkosszolgálatokat felügyelő Szilvásy Györgyön is számtalan fogást talál az ellenzék, a kancelláriaminisztert már az augusztus 20-i vihar kapcsán is lemondásra szólították fel.
A kabinet egyéves teljesítményét, a minisztériumok munkáját Bogár László közgazdász és Boros Bánk Levente politológus értékelte.
Részletek a 4., vezércikk a 7. oldalon

Ezen múlt, hogy nem Erdő Péter lett az új pápa, hanem Prevost bíboros