Kormányzati zuhanórepülés

Pontosan egy évvel ezelőtt, 2006. június 9-én alakult meg a második Gyurcsány-kabinet, miután a parlament 206 igen szavazattal, 159 ellenében elfogadta a kormányprogramot, és ezzel miniszterelnökké választotta az MSZP későbbi elnökét.

Török László
2007. 06. 08. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ezt követő időszak a rendszerváltozás óta eltelt évek legmozgalmasabb esztendejét hozta politikai szempontból: a beindított reformok, illetve a miniszterelnök őszödi beszédének nyilvánosságra kerülése súlyos társadalmi feszültségeket, morális válságot eredményeztek, magával vonva a kormánypártok népszerűségének drasztikus csökkenését.
Az elmélyülő válság ellenszerét egyelőre nem találta meg a kormányfő, bár három minisztérium élén is személyi változások történtek, a koalíciós feszültségek szinte heti rendszerességgel jelentkeznek. Az utóbbi hónapok belpolitikai botrányai az egészségügyi rendszer átalakítását kísérő kaotikus állapotok következményei, a koalíciós pártok hónapok óta nem tudnak megegyezni arról, hogy miképp folytassák a szektor átszervezését. Súlyos problémák jelei mutatkoznak a rendvédelmi szerveknél, a rendőrség teljes vezérkarát leváltották a szervezetben tapasztalható törvénytelenségek miatt, a titkosszolgálatokat felügyelő Szilvásy Györgyön is számtalan fogást talál az ellenzék, a kancelláriaminisztert már az augusztus 20-i vihar kapcsán is lemondásra szólították fel.
A kabinet egyéves teljesítményét, a minisztériumok munkáját Bogár László közgazdász és Boros Bánk Levente politológus értékelte.
Részletek a 4., vezércikk a 7. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.