Tizenkilenc év után visszatért a kómából

Hírösszefoglaló
2007. 06. 03. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy híján húsz évet töltött kómás állapotban egy lengyel férfi. Amikor visszanyerte öntudatát, meglepődve tapasztalta, hogy hazájában időközben a demokrácia vette át a kommunizmus helyét – adta hírül a távirati iroda lengyel sajtóértesülésekre hivatkozva. Jan Grzebski 1988-ban, egy baleset következtében került öntudatlan állapotba. Orvosai csak két-három évet jósoltak neki. A most 65 éves vasutas életét felesége mentette meg. Egy csapat tapasztalt ápolóéval felérő szakértelemmel gondoskodott a férjéről, és hogy a felfekvéseket megelőzze, minden órában változtatta a beteg testhelyzetét – írta az egyik lengyel napilap.
„Amikor kómába estem, a boltokban csak teát és ecetet lehetett kapni, a húst jegyre adták, és a benzinkutaknál hatalmas sorok kígyóztak. Most pedig azt látom, hogy az emberek mobiltelefonnal járnak-kelnek az utcán, az üzletekben pedig annyi az áru, hogy szinte beleszédülök” – álmélkodott Grzebski. Az eltelt idő alatt mind a négy gyermeke megházasodott, és született tizenegy unokája.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.