Éhségsztrájkot kezdett Cs. Kádár Péter tegnap reggel nyolc órától a Magyar Rádió elbocsátott munkatársaiért, tiltakozásul az intézmény vezetőinek érzéketlen, egy egész családot lassú éhhalálra ítélő döntése, továbbá a rádió munkatársainak folyamatos megalázása, becsapása, egzisztenciális és szakmai tönkretétele ellen. „1978 júniusában kezdtem dolgozni a Magyar Rádióban – írja interneten közzétett nyilatkozatában Cs. Kádár Péter. – Az eltelt 29 esztendő során hangmérnökként, internetes szerkesztőként, újságíróként, az ORTT elnökének tanácsadójaként és oktatásszervezőként is igyekeztem bizonyítani, hogy értek a műsorszóró rádiózáshoz… Munkámat – egyebek mellett – három nívódíjjal, a hangjátékkritikusok különdíjával és Az év szerzője kitüntetéssel ismerték el.”
Cs. Kádárt váratlanul érte, amikor megkapta a csoportos létszámleépítésről szóló értesítést, és a rádió valamennyi érdekvédelmi szervezete megtett mindent, hogy elbocsátását megakadályozza. Ugyanis ismerik szakmai múltját és rossz anyagi körülményeit. Három gyermeke van: kettő tanul, egy pályakezdő munkanélküli. Felesége nettó havi jövedelme nem éri el a 70 ezer forintot. Öten laknak egy 49 négyzetméteres panellakásban. Méltányossági kérelmét azonban – szociális helyzetét mérlegelve – főnöke egyetértésével a Magyar Rádió elnöke elutasította. Hasonlóan jártak el szinte az összes többi alacsony jövedelmű családdal és az évtizedek óta a rádióban dolgozó emberrel szemben. Cs. Kádár szeretné elérni, hogy Such György és társai vizsgálják felül a létszámleépítéssel kapcsolatos összes olyan döntésüket, amelyek az évtizedek óta itt dolgozókat hátrányosan érinti, emellett munkatársaival panaszt nyújt be az illetékes hazai és nemzetközi szervezetekhez csoportos létszámleépítésnek álcázott egyéni és csoportos korosztályi diszkrimináció, törvénysértések és az emberi méltóság megsértése tárgyában.
Such György nem kívánt nyilatkozni az ügyben, míg Kiss Kálmánné, az üzemi tanács elnöke azt közölte, ma délutánra hívta össze a testületet. „Akkor meg fogjuk beszélni, mit teszünk” – tette hozzá.
Lövöldözés Kijevben: Megölték Volodimir Zelenszkij kulcsemberét
