Feljelentette egy dunaújvárosi károsult az Il Ferro hasonmásaként emlegetett, autóreklámokkal foglalkozó Hírautó Kft.-t – értesült az RTL Klub híradója. Az illetékes Pest Megyei Rendőr-főkapitányságon (PMRFK) nem tudtak még beszámolni arról, indul-e nyomozás a fizetésképtelen helyzetbe került vállalkozás ellen, ugyanis a hatóságokhoz még nem jutott el a feljelentő okirat.
A PMRFK sajtóügyeletén arról tájékoztatták lapunkat, hogy májusban egyszer már az egyik ügyfél feljelentette a Hírautót, ám rendőrségi eljárás nem indult, mert akkor nem lehetett megállapítani a csalás gyanúját. Ehhez ugyanis annak kell bebizonyosodnia, hogy a cég már eleve az ügyfelek megkárosításának szándékával kössön szerződéseket. A Hírautó azonban, akárcsak szintén elbukott társa, az Il Ferro, egy darabig valóban átutalta a szerződésben vállalt negyvenezer forintot autónként. A juttatásokat jellemzően júniustól fagyasztották be, viszont csak körülbelül egy héttel ezelőtt került fel a cég honlapjára az a közlemény, amely szerint a Hírautó fizetésképtelenné vált és emiatt fel fogják számolni.
Az autóreklámért cserébe pénzt kínáló társaság a kialakult helyzetet azzal indokolja, hogy a hozzájuk hasonlatos vállalkozások sorozatos botrányai miatt a reklámozók bizalma megszűnt, hathatós segítséget pedig állításuk szerint nem tudtak szerezni az elmúlt hónapokban. Internetes oldalukon két olyan telefonszám is található, amelyeken az ügyfelek érdeklődhetnek, ám ez csak elvi lehetőség, ugyanis mindkettőn a hangposta jelentkezik, amikor legalábbis mi próbálkoztunk a telefonálással, csak üzenetrögzítésre volt lehetőségünk. A cég ügyvezető-tulajdonosa, Vadla Viktor is elérhetetlennek bizonyult mobiltelefonján. Ezáltal kétségessé vált, hogy számíthat-e a mintegy 1200 károsult bármiféle kompenzációra a Hírautó felszámolását követően. Őket azért érheti anyagi kár, mert a szerződés megkötésekor befizették a 170, illetve 340 ezer forintos regisztrációs díjat, ennél azonban jóval kisebb összegű kifizetéshez jutottak a reklámmatricák hordozásáért.
Szétverte a jegyautomatát és a várótermet, de ez nem volt elég, leköpte az ellenőrnőt, majd ütötte, ahol érte
