Szerelem

Fehér Béla
2007. 07. 31. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Aszófői, a filmrendező ötödször szakította meg a felvételt. Azonnal álljunk le! – kiáltotta indulatosan. Felugrott a székéből, és dühében a földhöz csapta a simléderes sapkáját.
– Megint nem volt elég a ridegség, ez így nem fog menni!
A tóparton a két első filmes színész feltápászkodott a fűből. A lány megigazította a ruháját, a fiú némi szemrehányással fordult a rendező felé.
– Mester, ennél ridegebb nem lehetek, mert hitelét veszti a jelenet. Ha egyszer bevallom a nőnek, hogy szeretem, akkor csak módjával lehetek rideg.
– Szerintem már így is túl rideg volt – jegyezte meg a lány. – A szerepem szerint okos vagyok, nem valami mezei hülye. Ha megérzem, hogy a pasas rideg, akkor nem fogok a karjába dőlni.
– Nem értitek a lényeget – legyintett a rendező, és a fiúhoz fordult. – A néző érezze, hogy csak abban a pillanatban szereted őt, de nem akarod mindenáron megkapni, bármikor átlépsz rajta, és dobod. Neked nem a nő kell, hanem a teste.
– Ridegen akarjam a testét?
– Miért ne? Spontán alakul így a helyzet, hiszen csak sakkozni mentetek a tópartra. A lány felemeli a futót, és te hirtelen megkívánod.
– Itt ne ragaszkodjunk a forgatókönyvhöz – javasolta a fiú. – Attól az ember nem kíván meg egy nőt, hogy felemel egy sakkfigurát.
– Ezt bízzátok rám! A kamera egész közelre hozza a futót, amint a lány gyengéden tartja a két ujja között. A kép rásegít, értelmezi, ezzel ne foglalkozzatok. Kezdhetjük?
– Egy pillanat! – szólt közbe a lány. – Azt nem értem, ha a srác a futótól bekattan, miért lesz rideg?
– Nem úgy lesz rideg, hogy undorodik tőled, hanem érezteti, hogy bárki tartaná azt a rohadt futót, ugyanígy vágyat érezne iránta. Ekkor még nem tudja, hogy egy átoperált férfit akar ledönteni, de talán megérez valamit. Egy fuvallat kanszagot.
– Megvan a megoldás! – ütött a homlokára a fiú. – Hagyjuk a fenébe a sakkot! A lány fürödjön a tóban, és miközben a parton fekve figyelem, megkívánom. Ez így sokkal egyszerűbb.
– Ne variáljunk! – kérte sírós hangon a rendező. – A sakk jelkép, a fürdés vacak közhely. Bárkit meg lehet kívánni fürdés közben, ott rázza neked a fenekét, de a sakkban rejlő intellektus más minőséget ad a szerelemnek. Azonkívül a lányon még láthatók az operáció nyomai. A műmellétől még egy vak is lehervadna!
– Ha jól értem, az ösztöneim ébrednek fel. Ennek mi köze az intellektushoz? Mi volna, ha a lány mégis fürödne, én pedig közben egy sakkfeladványba merülnék? Úgy kívánom meg, hogy rá se nézek.
– Fejezzük be a vitát! A földön heverve sakkoztok, a nő emeli a futót, rád tör a rideg vágy, lesepred a táblát.
– Legalább ezt a mondatot vegyük ki: én vagyok a te gyalogelőnyöd. Micsoda eszelős marhaság!
– Szerintem is jobb, ha nem mond semmit. Rám ugrik, leteper és kész – vetette fel a lány. – Csak azt nem tudom, védekezzek-e, amikor észreveszem a ridegséget?
– Mucikám, a sírba viszel! Te nem veheted észre a ridegséget, mert hazavágod a jelenetet! Árnyalatok nélkül nincs film!
– Nézze, mester, nem akarok kötekedni, de ha én okos nő vagyok, muszáj észrevennem a ridegséget. Lehetne úgy, hogy tényleg észreveszem, de nem mutatom ki, hanem elfojtom?
– És a néző abból mit lát? Ne akard, hogy főbe lőjem magam! Amikor letepernek, asszonyállattá lényegülsz, meg akarsz termékenyülni, hiszen a férfitudatod most kezd átalakulni…
– Teljesen össze vagyok zavarodva – vallotta be a fiú. – Most akkor szeretem őt vagy nem szeretem?
– Hát hol éltek ti? Fogalmatok sincs a szerelemről! Utoljára dolgoztam veletek! – ordította magából kikelve a rendező.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.