Csaknem valamennyi ausztráliai városnak vízellátási gondjai lesznek a következő évtizedben, mert a növekvő népesség és a globális felmelegedés kimerítette a forrásokat – írta az AP.
A szakemberek szerint a csaknem tíz esztendeje tartó szárazság miatt a következő öt-tíz évben új módszereket kell meghonosítani a fogyatkozó vízkészletek pótlására; az újrahasznosítás mellett nagy jelentősége lesz a tengervíz sótalanításának. Az előbbi módszert a keleti parton fekvő Brisbane városában jövőre próbálják ki, a nyugati parton lévő Perthben pedig már működik a földrész első sóeltávolító üzeme.
Az Antarktisz után ma Ausztrália a világ második legszárazabb kontinense. Az új infrastruktúra kialakítása ezért nagyon költséges lesz, a következő tíz évben akár 25 milliárd ausztrál dollárt is felemészthet. A szolgáltatók máris igyekeznek felkészíteni a lakosságot arra, hogy a vízdíjat jelentős mértékben fel kell majd emelni.
Az elmúlt egy évben a lehullott csapadék már csak az utóbbi tíz esztendő átlagának nyolcan százalékát érte el.
Szíriai tankok ellen indított támadást Izrael
