A példátlan méreteket öltő leváltások pikantériája, hogy május 31. óta nincs véglegesen kinevezett vezetője az NBH-nak, így a személyi változásokról az ideiglenesen megbízott főigazgató, Laborc Sándor dandártábornok döntött. Nemrégiben Laborc javaslatot tett az NBH átszervezésére, amelyet Szilvásy György titokminiszter jóvá is hagyott, így szeptember 1-jétől már az új struktúra szerint működik a cég.
Az NBH illetékese lapunk kérdésére nem kívánta kommentálni a leváltásokkal kapcsolatos információinkat. Annyit viszont megjegyzett, a Nemzetbiztonsági Hivatalnál harmadával csökkent a szervezeti egységek száma.
*
Demeter Ervin egykori szakminiszter a menesztésekről csupán annyit közölt, a reformnak mondott rombolás elérte a biztonsági szerveket is. A fideszes politikus hozzátette, eddig felülről vezérelve állították politikai szolgálatba az NBH-t, most pedig a vezetői helyekre próbálnak majd olyanokat tenni, akiket a szocialistákkal való azonosulás alapján választanak ki.
Azt továbbra sem tudni, mikor lesz kinevezett főigazgatója a polgári titkosszolgálatnak.
Ismert, május 31-i hatállyal távozott posztjáról Galambos Lajos, az NBH korábbi vezetője, mert irányítása idején több jogos kritika érte a hivatalt. Emlékezetes, lapunk március 24-én közölte, a hivatal munkatársai jelentek meg egyik újságírónknál azt követően, hogy kollégájával Szilvásy György akkori kancelláriaminiszter nagyszabású építkezésén járt. Egy másik, szintén az NBH-t érintő botrány is nagy port vert fel. Mint kiderült, a Nemzetbiztonsági Hivatal aktív és nyugállományú tisztje is szerepet vállalt az Egymásért Egy-másért Alapítványban, amelyet egyebek mellett 1,22 milliárd forintos adócsalással hoztak összefüggésbe a hatóságok. Az ügyben jelenleg is tart a nyomozás.
Világbajnokunk rosszul lett, újabb hat magyar érem a budapesti birkózóversenyen
