Nincs remény arra, hogy bárkit is élve kiemeljenek a Mississippi folyóból, ezért – helyi idő szerint – csütörtökön este befejezték a túlélők utáni kutatást Minneapolisban, ahol szerdán leszakadt egy híd. A keresés felfüggesztésének másik oka, hogy a hatóságok szerint a búvárok túl nagy veszélynek voltak kitéve a sötétség beálltával – írta a BBC. Négyen vesztették életüket a szerencsétlenségben a hivatalos mérleg szerint, de a szám tovább emelkedhet, hiszen harmincan eltűntek. A regisztrált elhunytak: a 60 éves Sherry Engebretsen Shoreview-ból, a 36 éves Patrick Holmes Mounds View-ból, a 32 éves Julia Blackhawk Savage-ből és a 29 éves mexikói Artemio Trinidad-Mena, aki Minneapolisban élt – adta hírül az AP. Tegnap összesen 79 embert ápoltak kórházban a tragédia túlélői közül, jobbára törések, fej- és gerincsérülések miatt.
Több mint 70 ezer híd szerkezetileg hibás az Egyesült Államokban, hasonlóan ahhoz, amely szerdán leszakadt Minneapolisban – vélik amerikai mérnökök, akik szerint a javítások több mint 188 milliárd dollárba kerülnek. A munkálatok évtizedeket vesznek igénybe. Ez azt jelenti, hogy 20 éven át évente legalább 9,4 milliárd dollárt kell költeni a javításra – közölte az Amerikai Építőmérnökök Társasága. Ezeken az építményeken – amelyek az összes híd 12 százalékát teszik ki az országban – naponta több mint 300 millió jármű halad át – tudta meg az MTI. Nem lehet tudni, hogy a hibásnak minősített hidak közül hány életveszélyes.
Mary Peters amerikai közlekedési miniszter csütörtök este elrendelte az összes, a Mississippi fölött leszakadt építményhez hasonló, rácsos szerkezetű, felső pályás acélhíd átvizsgálását az országban. Továbbra sem lehet tudni a szerencsétlenség okát, az első szakértői vélemények szerint a tragédiát anyagfáradtság okozta. Tim Pawlently kormányzó azt hangoztatta, hogy az elmúlt években a híd átvizsgálásakor csak kisebb károsodásokat észleltek, súlyosabb gondot nem.
Észak-Korea komoly bejelentést tett az orosz külügyminiszternek
