Független honatya lesz Lengyel Zoltán
Kilép Lengyel Zoltán a Fidesz– KDNP-frakciószövetségből – értesült a köztévé Híradója. A közszolgálati televízió úgy tudja, hogy Lengyel Zoltán a parlament őszi ülésszakától kezdve független képviselőként dolgozik tovább. Lengyel ügyvédje úgy nyilatkozott: a képviselő azzal indokolta döntését, hogy tehermentesítené szeretné a frakciószövetséget az őt ért támadásoktól. Emlékezetes: Lengyel júliusban Budapest központjában összetűzésbe keveredett a rendőrökkel, nemrég pedig az interneten állítólag őt ábrázoló aktképek jelentek meg. (MN)
Püspökszentelés
Püspökké szentelték tegnap Cserháti Ferencet az esztergomi bazilikában. XVI. Benedek pápa Cserhátit június 15-én nevezte ki az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspökévé, akinek a a külföldi magyarok lelkipásztori ellátásának irányítása lesz a feladata. (MN)
Az NBH is vizsgálja az iratlopás ügyét
A Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) is bekapcsolódott a Nemzeti Nyomozó Irodából eltűnt (vagy ellopott), szigorúan titkos minősítésű iratok utáni kutatásba – adta hírül a tegnapi Népszabadság. Az ügyben államtitoksértés gyanújával a BRFK nyomoz. (MN)
Egymilliárd forint árvízkárosultaknak
További 1,1 milliárd forintot fordít a tavaly tavaszi árvíz károsultjainak kártalanítására a kormány – közölte Daróczi Dávid. A kormányszóvivő elmondta: a korábban kiosztott hárommilliárd forintból 4500 károsultnak segítettek. (P. T.)
Megható pillanatokat élt át Kapu Tibor Houstonban
