Röviden

Térítés blokk ellenében A vásárlók visszakérhetik a kereskedőktől a dioxinnal fertőzött guar-gumit tartalmazó termékek árát, ha a szakhatósági vizsgálat során bebizonyosodik azok károsanyag-tartalma. Ezt az Országos Kereskedelmi Szövetség elnöke közölte vasárnap. Vámos György elmondta: aki E–412-t, azaz guar-gumit tartalmazó élelmiszert vásárol, célszerű eltennie az áru blokkját, illetve nyugtáját. A kereskedő ebben az esetben köteles kártalanítani a vásárlót, a terméket visszavenni és a vételárat visszafizetni. Eddig tizennégy magyar cég jelezte az Élelmiszer- és Takarmánybiztonsági Igazgatóságnak, hogy nekik is jutott a rákkeltő dioxinnal szennyezett indiai szállítmányból. A társaságok többsége zárolta a készleteket. (Hír TV/MTI) Andrzej Lepper ismét fenyeget A lengyel baloldali populista Önvédelem pártja – a kormánykoalíció egyik kisebbik tagja – úgy döntött, hogy visszahívja két miniszterét a Jaroslaw Kaczynski vezette kormányból – jelentette be tegnap Andrzej Lepper, a párt vezetője, akit egy hónappal korábban, korrupciós ügyek miatt menesztettek a kabinetből. Mint korábban többször, a populista párt vezetőjének fenyegetőzése most sem volt teljesen egyértelmű, mert Andrzej Lepper azt hangoztatta, hogy „a miniszterek sorsát a kormányfő kezébe helyezik”. (MTI)

MTI
2007. 08. 05. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.