Fideszes mentőöv a mentőknek

Munkatársunktól
2007. 09. 04. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Országgyűlés egészségügyi bizottsága elé viszi az Országos Mentőszolgálat helyzetének kérdését a Fidesz, mert a párt szerint csődközelbe került a szervezet – tudatta Szijjártó Péter, a párt szóvivője. Ismeretes: lapunk tegnap megírta, létszámfelvételi és kifizetési zárlatot rendelt el szeptember 1-jével a mentőszolgálatnál Horváth Ágnes egészségügyi miniszter az intézmény jelenlegi gazdasági helyzetére hivatkozva.
Ilyen helyzet még soha nem állt elő Magyarországon: nem lehet tudni, hogy a mentőszolgálat pénzügyi okok miatt alkalmas lesz-e kórházba vinni a betegeket – reagált a hírre Szijjártó Péter. Az ellenzéki párt szerint nem megoldás, hogy a miniszter letiltja a mentőszolgálat kifizetéseit és az új munkatársak felvételét. A Fidesz úgy véli, vissza kellene adni a szolgálat forrásait és a munkatársakat, csakúgy, mint az egészségügyből kivont 250 milliárd forintot. A politikus hangsúlyozta: a helyzetet súlyosbítja, hogy a kórházátszervezések miatt a mentősök sok esetben nem tudják, hova vigyék a beteget. Mindebből Szijjártó arra következtetett: a kormány számára nem fontos a helyzet megoldása. Egyébként Horváth Ágnes lépésének értelmében határozatlan ideig még az üres helyekre sem vehetnek fel munkatársakat, illetve a kötelezően előírt béreken, a jogerős bírósági határozat által megítélt összegeken kívül semmit nem fizethetnek ki – amint azt már tegnap megírtuk.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.