Sem az SZDSZ, sem az MDF nem képviseltette magát Dávid Admon búcsúfogadásán. Izrael állam nagykövete szeptember 15-ig tartózkodik Magyarországon, mivel hazájában kormányváltás történt egy éve, és az új külügyminiszter, Cipi Livni visszahívta az összes politikai kinevezettet, köztük a Likudhoz köthető Admont is a nagyköveti pozíciókból. A diplomáciai életben meglehetősen furcsa, hogy egy nagykövet búcsúfogadásán nem vesznek részt a parlamenti pártok képviselői. Az MSZP-től Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke látogatott el a búcsúfogadásra, míg a Fidesztől Orbán Viktor, a párt elnöke, Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke, valamint Fónagy János, a párt budapesti elnöke vett részt a rendezvényen. Lapunk úgy tudja, liberális körökben nem vették jó néven, hogy a nagykövet kiemelkedően jó kapcsolatokat ápolt a Fidesszel.
Emlékezetes, hogy Dávid Admont az utóbbi időben számos politikai támadás érte. Az izraeli sajtóban megjelent hírek szerint gyanús ügyletei voltak Magyarországon, ezeket az információkat a magyar újságok is átvették. Lapunknak adott interjújában Admon kategorikusan cáfolta az ellene megfogalmazott vádakat, s közölte, hazautazását követően a külügyminisztériumban tisztázni fogja magát. Egyúttal azt is elmondta, hogy gyanúja szerint az ő besározásában az izraeli újságírók magyar kollégáik segítségét is igénybe veszik.
Dávid Admon ideje alatt a
magyar–izraeli politikai és gazdasági kapcsolatok jól fejlődtek, és a hazánkba látogató izraeli politikusok mindegyike találkozott az ellenzék képviselőivel is.
Peter Szijjarto Makes Major Announcement on Energy Security
