Powell 9,70 alá vinné a világcsúcsot

Munkatársunktól
2007. 09. 10. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Asafa Powell vasárnap az olaszországi Rietiben rendezett atlétikai grand prix-n 9,77 másodpercről 9,74-re javította a 100 méteres síkfutás általa tartott világcsúcsát, de hiába ugrott át három századot, mint utólag bevallotta, ennél is többre számított: „Akár 9,70 alatti eredményt is elérhettem volna, igazából 9,68 volt a célom. A 9,74-et tulajdonképpen könnyedén futottam” – jegyezte meg a 25 éves jamaicai sprinter, aki két hete az oszakai vb-n csak bronzérmes lett 9,96-os idővel. Powellt ott az amerikai Tyson Gay (9,85) és a bahamai Derrick Atkins (9,91) is megelőzte. „Oszakában nagyok voltak az elvárások, ezért idegeskedtem és hibáztam. Ez egyébként annak is a következménye, hogy a vb előtt kevés versenyen indultam, és szinte elfelejtettem, hogyan is kellene futni az utolsó negyven métert. A mostani világcsúcsom sem kárpótol a vb-n elszalasztott lehetőségért” – tette hozzá Powell, aki a 9,74-es rekordot az előfutamban érte el, 1,7 m/sec-os hátszélben. A döntőben, szélcsendben, „csak” 9,78-ra volt képes.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.