Védenék az állami vagyont
Az Alkotmánybíróság döntésének meghozataláig ne engedélyezze az értékesítési eljárásokat – ezt követeli Veres János pénzügyminisztertől levelében 62 közéleti személyiség. Az Országgyűlés szeptember 10-én fogadta el az állami vagyonról szóló jogszabályt. Az Élőlánc Magyarországért közleményében azt írja, a korábban az államfőnek, majd a képviselőknek írt tiltakozó levelet aláíró személyiségek az Alkotmánybírósághoz fordulnak a törvény alkotmányellenességének megállapításáért. (MTI)
MSZP-s búcsú a Köztársaság tértől
Gyurcsány Ferenc, az MSZP elnöke, miniszterelnök ad tájékoztatót szombaton az MSZP választmányának, amely utoljára ülésezik a párt Köztársaság téri székházában – közölte Simon Gábor választmányi elnök. Az elmúlt héten Sáling József, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének elnöke közölte: az MSZP megvette a VI. kerületi, Jókai utcai egykori KPVDSZ-székházat. (MTI)
Nem kellenek a páncélautók!
A Fidesz szerint a kormánynak vissza kellene vonnia azt a döntését, amely szerint 471 millió forint értékben vásárol nem nyilvános közbeszerzési eljárással páncélozott biztonsági járműveket – vélte Lázár János, a honvédelmi bizottság elnöke. – Nincs szükség ilyen típusú páncélozott gépjárművekre – mondta, hozzátéve: ha a visszavonást nem tudják is elérni, akkor ragaszkodnak ahhoz, hogy a közbeszerzési eljárás nyilvános legyen. Szerinte a kormány azért akar nem nyilvános közbeszerzési eljárást kiírni, mert a járművek már itt vannak, ám ezeknek a használatát legalizálni kell. (MTI)
Orbán Balázs: Olyan közösségi terekre van szükség, ahol nem a gúny, a szétverés és a sunyiság az úr
